Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Po raz pierwszy po długiej przerwie ...

W niedzielę 4 października 2020 r. po bardzo długiej przerwie odbył się XLI Rajd „Na powitanie Jesieni” z metą w Dusznikach. Organizatorami było Polskie Towarzystwo Turystyki Krajoznawczej Oddział w Szamotułach oraz Koło Turystyki Rodzinnej PTTK „Orły” w Nojewie.

Grupa uczniów (44 osoby) wraz z 6 nauczycielami (Ewa Krumryk, Lucyna Idziak, Agnieszka Rogalska, Agnieszka Wendt, Lucyna Węglarz, Marek Wendt) w niedzielny poranek udała się w trasę rajdu szlakiem zielonym z Dusznik przez rezerwat „Duszniczki” do leśniczówki Duszniki.

Mimo tego, że pogoda zrobiła nam psikusa, humory nam dopisywały i mogliśmy przejść przez rezerwat i oglądać piękne okazy drzew lasu dębowo-grabowego ze stanowiskami modrzewia polskiego.

Na mecie czekało na nas wiele atrakcji: ognisko, grill z kiełbaskami oraz konkurencje sportowo-rekreacyjne i wiedzowe (test krajoznawczy o Dusznikach, konkurs wiedzy o bocianach, najciekawsze trofeum, najliczniejszą drużynę, piosenki turystycznej i sprawnościowe). Uczniowie brali udział we wszystkich konkurencjach i zdobyli nagrody.

Uczniowie nagrodzeni:

1.      Kręgle

I miejsce Wojciech Lubik 6f

II miejsce Antoni Smorawski 7g

2.      Rzut kółkami

I miejsce Aleksandra Araszkiewicz 6a

3.      Krykiet

I miejsce Jan Korpik 6e

I miejsce Filip Cichoszewki 6f

III miejsce Stanisław Skała 6f

4.      Kijem do celu (konkurencja rozgrywana parami)

I miejsce – Jan Korpik 6e, Franciszek Lubik 6f

II miejsce – Miłosz Kalemba 7g, Antoni Smorawski 7g

III miejsce – Mateusz Siemionow 6c, Jakub Buliczak 6c.

Nagrodzonym uczniom gratulujemy.

Do domu wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni, mimo tego, że trochę przemoknięci. Teraz z niecierpliwością czekamy na następny rajd.

Napisała i foto L. Węglarz